VIDEO: „Českých 100 nejlepších“ a medailonek EFG

20. ledna 2023

Pokud nás již nějakou tu chvilku sledujete, jistě si vzpomenete na radostnou zprávu z konce loňského roku, kdy se Energy financial group (EFG) zařadila mezi TOP 100 nejlepších firem České republiky. Prestižní ocenění převzal 2. prosince 2022 zakladatel společnosti Ivo Skřenek v prostorách Španělského sálu Pražského hradu. Pojďme si nyní připomenout atmosféru galavečera, zdokumentovanou ve videopříspěvku věnovanému EFG.

Ocenění „Českých TOP 100 nejlepších“ je v rámci anketní soutěže udělováno již od roku 1996 a jeho cílem je v celonárodním měřítku nalézt, vybrat, zviditelnit a ocenit české podnikatele a jejich firmy. Mezi ty se letos zařadila i společnost Energy financial group.

Vizi EFG, která byla oceněna za přínosy v kategorii Životního prostředí, představil pro účely krátké reportáže Ivo Skřenek, předseda správní rady, který zároveň stojí za myšlenkou vzniku celé společnosti.

„Od našeho založení v roce 2016 jsme měli představu, že budeme z odpadů, tedy z něčeho, co nám primárně škodí, vyrábět něco užitečného. O využití kuchyňských odpadů se u nás tehdy mnoho zpracovatelů nezajímalo, a ač je jejich přeměna na energii velmi starým postupem, až my jsme přišli na to, jak jej v Česku využít v praxi, vysvětluje zakladatel investičního holdingu Ivo Skřenek.

Díky projektu oceněné EFG „tridimgastro.cz“ dnes v Čechách třídí rostlinné spolu s živočišnými kuchyňskými odpady do vyhrazených nádob nejen řada českých měst a obcí, ale také restaurační zařízení či markety. Gastroodpady jsou díky tomu následně znovu využity. Místo toho, aby končily na skládkách, odkud produkují škodlivé skleníkové plyny, ekologicky a nízkoemisně se zpracují v odpadářských bioplynových stanicích EFG Rapotín BPS a EFG Vyškov BPS.

„Za účelem investic do dalších zdrojů elektřiny, tepla a biometanu se nyní připravujeme na emisi takzvaných zelených dluhopisů. Ty slouží k financování nákupu, výstavby či provozu společensky odpovědných projektů, v našem případě v oblasti obnovitelných zdrojů energie. To je strategie, které se hodláme držet i v příštích letech,“ uzavírá CEO skupiny Tomáš Voltr.

Poslední články

Nová brožura představuje cíle EFG do let 2025–2030

Nová brožura představuje cíle EFG do let 2025–2030

Po dalším růstu investiční skupiny nadešel čas také na aktualizované vydání brožury společnosti. Kromě vize a strategie je v ní věnován prostor také cílům na období mezi lety 2025–2030 a novým projektům jako je poskytování služeb výkonové...