VIDEO: „Českých 100 nejlepších“ a medailonek EFG

20. ledna 2023

Pokud nás již nějakou tu chvilku sledujete, jistě si vzpomenete na radostnou zprávu z konce loňského roku, kdy se Energy financial group (EFG) zařadila mezi TOP 100 nejlepších firem České republiky. Prestižní ocenění převzal 2. prosince 2022 zakladatel společnosti Ivo Skřenek v prostorách Španělského sálu Pražského hradu. Pojďme si nyní připomenout atmosféru galavečera, zdokumentovanou ve videopříspěvku věnovanému EFG.

Ocenění „Českých TOP 100 nejlepších“ je v rámci anketní soutěže udělováno již od roku 1996 a jeho cílem je v celonárodním měřítku nalézt, vybrat, zviditelnit a ocenit české podnikatele a jejich firmy. Mezi ty se letos zařadila i společnost Energy financial group.

Vizi EFG, která byla oceněna za přínosy v kategorii Životního prostředí, představil pro účely krátké reportáže Ivo Skřenek, předseda správní rady, který zároveň stojí za myšlenkou vzniku celé společnosti.

„Od našeho založení v roce 2016 jsme měli představu, že budeme z odpadů, tedy z něčeho, co nám primárně škodí, vyrábět něco užitečného. O využití kuchyňských odpadů se u nás tehdy mnoho zpracovatelů nezajímalo, a ač je jejich přeměna na energii velmi starým postupem, až my jsme přišli na to, jak jej v Česku využít v praxi, vysvětluje zakladatel investičního holdingu Ivo Skřenek.

Díky projektu oceněné EFG „tridimgastro.cz“ dnes v Čechách třídí rostlinné spolu s živočišnými kuchyňskými odpady do vyhrazených nádob nejen řada českých měst a obcí, ale také restaurační zařízení či markety. Gastroodpady jsou díky tomu následně znovu využity. Místo toho, aby končily na skládkách, odkud produkují škodlivé skleníkové plyny, ekologicky a nízkoemisně se zpracují v odpadářských bioplynových stanicích EFG Rapotín BPS a EFG Vyškov BPS.

„Za účelem investic do dalších zdrojů elektřiny, tepla a biometanu se nyní připravujeme na emisi takzvaných zelených dluhopisů. Ty slouží k financování nákupu, výstavby či provozu společensky odpovědných projektů, v našem případě v oblasti obnovitelných zdrojů energie. To je strategie, které se hodláme držet i v příštích letech,“ uzavírá CEO skupiny Tomáš Voltr.

Poslední články