Tým EFG na závodu Hostivice RUN vyběhal 45 tisíc na podporu dětí z dětských domovů 

24. května 2024

V neděli 19. května proběhl za typicky proměnlivého jarního počasí 11. ročník běžeckého závodu Hostivice RUN. Energy financial group při této příležitosti navázala na loňský projekt „Naší energií pomáháme dětem plnit sny“, který probíhá v rámci partnerství se spolkem Hvězdy dětem. Tým EFG tak na startu tohoto závodu nemohl chybět. Díky úsilí a maximálnímu nasazení zúčastněných členů týmu se povedlo vybrat 45 tisíc korun na podporu volnočasových aktivit dětí z dětských domovů.

U hostivických rybníků se v neděli dopoledne sešlo přes 600 závodníků. Většina kategorií byla vyprodána již několik dní předem. Program otevřel závod rodičů s dětmi „Ultrarun“, následovaly dětské kategorie a pak už se vydávali postupně na trať dospělí závodníci. Ti mohli absolvovat vzdálenosti pět, deset, nebo dvacet jedna kilometrů. Chladnější jarní počasí vytrvalostním běhům přálo, a tak se 11. ročník závodů Hostivice RUN zapíše do historie jako ten, kdy padaly na většině vypsaných distancí traťové rekordy. A jak si vedly atletky a atleti z řad Energy financial group?

Tým EFG letos čítal 11 běžkyň a běžců. Dětská sekce týmu nastoupila na startovní čáru v počtu čtyř závodnic a závodníků. Ti se hrdinně prali s tratí a za mohutného povzbuzování fanoušků podali obdivuhodné výkony a v neposlední řadě posbírali cenné zkušenosti do příštích sportovních klání. Dospělá část týmu se pak letos soustředila výhradně na pětikilometrovou trať, která je sice z nabízených distancí nejkratší, nicméně vyžaduje největší intenzitu výkonu. Na třetím místě celkově se umístil Filip Dvořák, těsně následovaný výkonným ředitelem EFG Tomášem Voltrem, který obsadil šesté místo.  Po doběhu všech závodníků předal Tomáš Voltr šek spolku Hvězdy dětem.

Celá akce byla úspěšná a beze zbytku splnila svůj účel. Vedení společnosti a všichni účastníci závodu z týmu EFG si zaslouží velké poděkování za to, že si našli místo ve svém nabitém rozvrhu a jejich prostřednictvím se tak Energy financial group mohla zapojit do charitativních činností a pomáhat těm, kteří v životě neměli tolik štěstí 💙 🙏

Poslední články

Nová brožura představuje cíle EFG do let 2025–2030

Nová brožura představuje cíle EFG do let 2025–2030

Po dalším růstu investiční skupiny nadešel čas také na aktualizované vydání brožury společnosti. Kromě vize a strategie je v ní věnován prostor také cílům na období mezi lety 2025–2030 a novým projektům jako je poskytování služeb výkonové...