„Enviro“, konference ČZBA i olomoucký EFG Energy evening. Report z účasti na akcích

14. října 2022

Hned první pracovní týden v říjnu jsme měli hodně napilno, a to konkrétně s přípravami naší účasti na několika konferencích po celém Česku i za jeho hranicemi. Na jakých oborových akcích jsme se potkali s našimi kolegy, partnery i investory a co jsme si z nich odnesli? Přinášíme stručný report i s již dostupnými materiály a výstupy.

3–4/10 – Enviromanagement 2022, Štrbské pleso

Odborná veřejnost má zdá se jasno. Biometan je důležitou součástí řešení energetické krize v rámci celé Evropské unie a nezastupitelné místo sehraje také v České republice a na Slovensku. Společnost EFG jako partnera ve výrobě obnovitelného, lokálního plynu, představil na konferenci zaměřené na enviromentální, technologické, obchodní i administrativní výzvy v oboru šéf skupiny EFG Tomáš Voltr. Konference se zúčastnil spolu s týmem z bioplynové stanice EFG Rapotín BPS poblíž Šumperka, která je jediná u nás, jež tuto obnovitelnou variantu dosud importovaného zemního plynu vyrábí. Celý tým ocenil jak informační přínos výstupů přednášejících, tak prostředí malebného údolí ve Vysokých Tatrách, kde se setkání pořádá.

Prezentace, které jsme měli možnost zhlédnout, naleznete ZDE.

5/10 – Energy evening, Olomouc

Tradiční setkání našeho obchodního týmu tento rok proběhl netradičně jak v Praze, tak v jednom z nejkrásnějších moravských měst, kde máme v rámci působení skupiny a jejích dceřiných společností řadu partnerů, kolegů i investorů. Kromě Tomáše Voltra vystoupili na „energy eveningu“ v Olomouci také: zakladatel společnosti Ivo Skřenek, technický ředitel společnosti Pavel Bureš a ředitel divize EFG Logistics Ondřej Černý.


Představení novinek společnosti obchodním zástupcům v rámci EFG Energy evening pro nás představuje završení našeho celoročního snažení zejména v rámci stávajících i nových projektů, které nyní intenzivně připravujeme. I proto byly letošní prezentace doslova „nadupané“ a zazněly i první informace k našim plánům v oblasti navýšení produkce biometanu.

Děkujeme všem hostům za skvělý večer a těšíme se na další příležitosti k setkání.

6–7/10 – 21. konference České bioplynové asociace, Třeboň

Jak využít všechny podmínky pro výrobu biometanu v praxi, abyste dosáhli svých cílů? Právě teď je správný čas zvážit všechna pro a proti. Naše zkušenosti prezentoval majitelům bioplynových stanic v rámci České republiky opět CEO společnosti Tomáš Voltr. Z pohledu našeho týmu, který po boku šéfa skupiny tvořil také technický ředitel EFG Pavel Bureš, šlo o velmi přínosnou akci, která přinesla nové kontakty i mnoho informací.

Na našem stánku konference asociace ČZBA byly prezentovány zejména služby společnosti EFG Engineering, která v současné chvíli nabízí majitelům českých BPS společný projekt upgradingu bioplynu na biometan i zprostředkování know-how v oblasti optimalizace výroben pro příjem odpadového substrátového mixu. Poradenství a technologický dohled poskytuje společnost včetně možnosti volby vhodného financování a výkupu biometanu. Více o nabízených službách naleznete kromě aktualizovaných webových stránek v obchodní brožuře EFG Engineering ZDE.

Zajímají vás prezentace nejen EFG, ale také dalších prezentujících? TADY naletnete dostupné materiály.

Kde se s vámi potkáme příště zjistíte například ZDE.

Sledujte také náš kalendář oborových akcí skrze portál esg-investice.cz.

Poslední články

Nová brožura představuje cíle EFG do let 2025–2030

Nová brožura představuje cíle EFG do let 2025–2030

Po dalším růstu investiční skupiny nadešel čas také na aktualizované vydání brožury společnosti. Kromě vize a strategie je v ní věnován prostor také cílům na období mezi lety 2025–2030 a novým projektům jako je poskytování služeb výkonové...