Počet zaměstnanců skupiny Energy financial group stoupl meziročně o 25 %

10. května 2023

Investiční skupina Energy financial group (EFG) meziročně zvýšila počet svých zaměstnanců zhruba o 25 %. Významnému rozšíření došlo především v IT oddělení, což jde ruku v ruce se vzrůstající digitalizací. V důsledku loňského rychlého rozvoje tým skupiny čítá již téměř osm desítek lidí.

I přes napjatou situaci, kdy v mnoha odvětvích v loňském roce chyběli pracovníci, v řadách EFG přibylo 16 zaměstnanců, což představuje meziroční nárůst o více než 25 %. Přestože přijímání nových zaměstnanců probíhalo napříč celou společností, největší početní skok proběhl s rozvojem digitalizace a automatizace v týmu IT oddělení.  

„Jsme hrdí na to, že jsme v naší společnosti mohli v posledním roce přivítat nové kolegy. Jejich počet se zvyšuje i díky naší sílící pozici na trhu, kterou jsme vybudovali právě díky spolupráci odborného týmu.“

Tomáš Voltr, CEO

„V tomto roce je jedním z našich cílů soustředit se také na rozvoj kompetencí a odborných znalostí našich zaměstnanců, abychom byli připraveni na veškeré výzvy, které očekáváme. Týmu umožňujeme účasti na odborných workshopech, spustili jsme webináře digitálního e-learningu a on-line vzdělávání s širokou škálou kurzů v mnohých oblastech. Snažíme se tímto způsobem vytvářet pracoviště, kde má každý možnost naplno rozvíjet svůj potenciál,“ dodává výkonný ředitel Energy financial group. 

Skupina EFG aktuálně zaměstnává celkem 77 lidí. Mezi nimi jsou kmenoví a externí zaměstnanci působící v administrativních i výrobních pozicích na centrále v Praze i v regionech, kde má společnost své energetické zdroje, tedy v Rapotíně, Vyškově a Mostku. Do budoucna společnost očekává další rozvoj týmu, připravuje se tak zejména na rozšíření svého portfolia. 

Poslední články

Nová brožura představuje cíle EFG do let 2025–2030

Nová brožura představuje cíle EFG do let 2025–2030

Po dalším růstu investiční skupiny nadešel čas také na aktualizované vydání brožury společnosti. Kromě vize a strategie je v ní věnován prostor také cílům na období mezi lety 2025–2030 a novým projektům jako je poskytování služeb výkonové...