Vystoupení na konferenci Innovation # Naše české ruce

13. listopadu 2018

V pražském hotelu Grand Hotel Bohemia Prague se 24. října uskutečnila inovátorská konference Innovation #Našečeskéruce. Program se skládal ze dvou polovin. První polovina byla také rozdělená na dvě části – v první z nich měl vystoupení Tomáš Voltr na téma “Odpad = palivo budoucnosti”. Věnoval se rozvinutí naší vize, že jsme každý zodpovědný za odpad, který po nás zůstává, resp. i za odpad, který kvůli nám vznikne, aniž si to uvědomujeme. O všem se musí přemýšlet; i o tom, že po sobě každý musíme uklidit to, co jsme vyndali ze skříně a s čím jsme si hráli.
 
Na přednášky, dále například o chytrém městě, nebo o tiskárnách, které tisknou z kovu, a tím usnadňují vývoj nejen ve strojírenství, ale i v medicíně, navázal panel vizionářů, mezi nimiž byl Ivo Skřenek, předseda představenstva EFG, mediálně známý Karel Janeček a zakladatel portálu jobs.cz Libor Malý. Překvapivá byla kolize mezi názorem Libora Malého, že se máme věnovat duchovnímu zlepšování světa, zatímco Ivo Skřenek hovořil o potřebě fyzické likvidace odpadů, jejichž vinou se zhoršuje skleníkový efekt a které nás mohou fyzicky zavalit. V průběhu panelu se pozice usadily a došlo ke shodě, že se duchovno těžko může vznášet nad horami odpadů.
 
“Nedědíme Zemi po našich předcích, ale vypůjčujeme si ji od našich dětí” (Antoine de Saint-Exupery)

Poslední články

Ohlédnutí za výročním Strategickým meetingem EFG 2024

Ohlédnutí za výročním Strategickým meetingem EFG 2024

Již tradičně na Vysočině, tentokrát ve vesničce Radešín, se 4.–5. dubna odehrál výroční Strategický meeting EFG 2024. Téměř 50 zaměstnanců si vyslechlo informacemi nabité příspěvky devíti prezentujících. Zúčastnění měli také jedinečnou šanci vyzkoušet si únikovou hru,...