Shell a plynárenská skupina Gasunie vybudují masivní výrobnu vodíku

5. března 2020

V Nizozemsku vyroste nová výrobna vodíku, kterou společnými silami vybudují společnost Shell a plynárenská skupina Gasunie.

Výrobna, která bude k přeměně energie z obnovitelných zdrojů na vodík využívat elektrolýzu, vyroste na severu Nizozemska a do roku 2040 by její produkce měla dosáhnout až 800 tisíc tun vodíku ročně. Země počítá, že by díky tomu mohla snížit své roční emise oxidu uhličitého o 7 milionů tun.

Práce na projektování celé stavby by měly začít ještě letos a obě společnosti mají rovněž v plánu porozhlédnout se po dalších partnerech z oblasti energetiky, kteří by měli zájem se na projektu podílet. Napájení výrobny by měl zajistit mořský (offshore) větrný park, který bude mít instalovaný výkon do 10 GW.

Shell a plynárenská skupina Gasunie

Poslední články

Investice a strategie EFG do roku 2023

Investice a strategie EFG do roku 2023

Naše společnost má před sebou důležitý rok, který přinese řadu investičních výzev, spuštění nových projektů a obecně vzato se dá očekávat, že i poměrně velké rozšíření portfolia skupiny. Nedávná oslava příchodu roku 2023 je zároveň vhodnou příležitostí k nastínění...

VIDEO: „Českých 100 nejlepších“ a medailonek EFG

VIDEO: „Českých 100 nejlepších“ a medailonek EFG

Pokud nás již nějakou tu chvilku sledujete, jistě si vzpomenete na radostnou zprávu z konce loňského roku, kdy se Energy financial group (EFG) zařadila mezi TOP 100 nejlepších firem České republiky. Prestižní ocenění převzal 2. prosince 2022 zakladatel společnosti Ivo...