Shell a plynárenská skupina Gasunie vybudují masivní výrobnu vodíku

5. března 2020

V Nizozemsku vyroste nová výrobna vodíku, kterou společnými silami vybudují společnost Shell a plynárenská skupina Gasunie.

Výrobna, která bude k přeměně energie z obnovitelných zdrojů na vodík využívat elektrolýzu, vyroste na severu Nizozemska a do roku 2040 by její produkce měla dosáhnout až 800 tisíc tun vodíku ročně. Země počítá, že by díky tomu mohla snížit své roční emise oxidu uhličitého o 7 milionů tun.

Práce na projektování celé stavby by měly začít ještě letos a obě společnosti mají rovněž v plánu porozhlédnout se po dalších partnerech z oblasti energetiky, kteří by měli zájem se na projektu podílet. Napájení výrobny by měl zajistit mořský (offshore) větrný park, který bude mít instalovaný výkon do 10 GW.

Poslední články

David Lundák: Investice do zelené energie je jistota, která nezklame

David Lundák: Investice do zelené energie je jistota, která nezklame

Stoupající ceny energií vedou k úvahám, kde se tento nárůst zastaví, a jestli se dá nějak ovlivnit. Ve chvíli, kdy všechno vypadá nejisté, je minimálně komplikované dávat přesné prognózy, udržitelná energetika by však mohla být jednou z cest, jak hrozící...

Skupina EFG posiluje tým. Finančním ředitelem se stal Roman Lesný

Skupina EFG posiluje tým. Finančním ředitelem se stal Roman Lesný

Tým společnosti Energy financial group, českého lídra v oblasti výroby biometanu, od 1. listopadu posílil Roman Lesný, který nastoupil na pozici finančního ředitele. Lesný se dlouhodobě pohybuje zejména v sektorech dopravy, logistiky a strategického řízení firem,...