Závěr roku 2021: Ohlédnutí nejen za uplynulými konferencemi

17. prosince 2021

Poslední kvartál tohoto roku, který se pomalu chýlí ke konci, byl pro nás ve znamení účasti na mnoha akcích od kulturních po oborové, ve kterých nechyběly ani zajímavé konference. Důvod je nasnadě – koronavirová krize otevřela dveře společenským setkáním na jen zhruba čtyři měsíce, do kterých museli organizátoři natěsnat všechny čtyři sezóny.

A tak se stalo třeba to, že jsme podpořili májové oslavy Šumperka, poblíž kterého leží naše rapotínská stanice, které se konaly na konci srpna. Akce moravského města, s nímž jsme spolupracujeme také díky našemu novému projektu Tridimgastro.cz, nebyla jediná kulturní událost v regionech našeho podnikání, kterou jsme podpořili. Tradičně se podílíme také na výročních zářijových oslavách obce Mostek, kde leží naše další elektrárna.

Nově jsme letos zahájili také spolupráci s regionálním festivalem Klášterní hudební slavnosti, konkrétně v rámci koncertu v Rapotíně ke konci léta, kde jsme měli tu čest setkat se s řadou známých tváří a potenciálních partnerů.

Konečně z více společenských a méně profesně zaměřených akcí uveďme účast našeho týmu na 13. ročníku Neoficiálních světových her dračích lodí ve Znojmě. Ty patří ke každoroční tradici zejména proto, že velkou část našeho týmu tvoří aktivní sportovci, veslaři a hlavně týmoví hráči. Festival navíc pomáhalo založit vedení společnosti.

Záznam České televize ze závodů Dračích lodí ve Znojmě najdete ZDE.

Co se týče oborových akcí, odstartovali jsme začátkem září na konferenci Odpady a obce, na kterých vystoupil obchodní ředitel EFG Rapotín BPS a EFG Vyškov BPS Ondřej Černý. Na konferenci, která se nesla zejména ve znamení legislativních záležitostí odpadu a nakládání s ním, jsme zájemcům prezentovali možnosti naší nové služby Tridimgastro.cz. Ta se zabývá efektivním zpracováním gastroodpadu v bioplynových stanicích, a pomáhá tak obcím snižovat množství komunálního odpadu.
V říjnu jsme ze pak zúčastnili velmi zdařilé konference Colors of Finance v Ostravě, kde jsme prezentovali naše investiční nástroje a potkali se s obchodními partnery a kolegy.

Většinu dalších konferencí jsme po týdnech usilovné práce dokázali vměstnat do jediného měsíce: listopadu. Začali jsme v Třebíči konferencí Asociace pro Biomasu: Bioplyn a legislativa, kde jsme prezentovali aktuální progres v našich technologiích, zpracování odpadu a výrobě biometanu. Ještě ten samý den jsme se už zároveň chystali na workshop Biometan v plynárenských sítích pro Český plynárenský svaz a přejeli jsme do Prahy, kde vystoupil technický ředitel skupiny Pavel Bureš na témata opět související zejména s výrobou zeleného plynu, který stále vytváříme jako jediní v republice. A i když tomu nebude věřit, třetí den na to jsme už byli zase přes půl republiky dále, a to na tradiční moravské konferenci PRO-ENERGY CONFERENCE. Zde vystoupil výkonný ředitel společnosti Tomáš Voltr na téma Nízkouhlíková paliva v moderní době, a to v panelové diskuzi po boku zástupců EGÚ Brno, České asociace petrolejářského průmyslu a obchodu či Českého plynárenský svazu.

Veškeré materiály z konference PRO-ENERGY včetně velkého sborníku s materiály a prezentace EFG lze zpětně najít ZDE.

Rok jsme pak uzavřeli národní konferencí Předcházení vzniku odpadů. Jedním z řečníků cyklu přednášek byl za EFG opět Ondřej Černý, který se věnoval, podobně jako na předešlých akcích z oblasti odpadového hospodářství, využití gastroodpadu a spolupráci s obcemi na našem projektu Tridimgastro.cz.

A na konec ještě jedna připomínka z první poloviny roku, který býval ve znamení on-line konferencí, které se teď bohužel opět vracejí… Záznam konference Evropská unie a udržitelné financování, které jsme se zúčastnili po boku europoslance Luďka Niedermayera a ekonoma Dominika Stroukala najdete ZDE.

tomas-voltr-udrzitelna-konference
Tomáš Voltr na Udržitelné konferenci

Poslední články

Nová brožura představuje cíle EFG do let 2025–2030

Nová brožura představuje cíle EFG do let 2025–2030

Po dalším růstu investiční skupiny nadešel čas také na aktualizované vydání brožury společnosti. Kromě vize a strategie je v ní věnován prostor také cílům na období mezi lety 2025–2030 a novým projektům jako je poskytování služeb výkonové...