Na odpadky se dá jezdit autem!

9. října 2018

Vsobotu 29. září proběhl ve Znojmě již 11. ročník Festivalu dračích lodí s bojem o titul Neoficiálního mistra světa amatérských posádek dračích lodí. Letos nešlo jen o závody, ale i o poučení o třídění odpadů s důrazem na zbytky jídel, která si návštěvníci festivalu dopřávali. Na této aktivitě jsme se nepodíleli sami, vstříc nám vyšli i partneři festivalu – FCC Znojmo dodala žluté a modré nádoby (popelnice) na plasty a papír, společnost EKO-KOM věnovala dárkové předměty s recyklační tématikou – ty byly rozdány jako výhry v soutěžích školních dětí, EFG Rapotín BPS koupila, polepila a dodala speciální nádoby na gastroodpad a bannery vysvětlující, proč gastroodpad sbíráme a co se s ním stane.

A jsme u výsledku sbírání biologicky rozložitelného odpadu – návštěvníci festivalu vyhodili do gastropopelnic 135 kg zbytků, které jsme odvezli do naší odpadářské bioplynové stanice a vyrobili 119 kWh energie, což je ekvivalent 8,1 kg BioCNG. Podobně jako v jiném článku říjnového newsletteru, i zde můžeme poznamenat, že pokud je vidět, co úklid po sobě přináší, že můžeme odjet autem na to, co vyhodíme, pak si každý, kdo to vidí, uvědomí, že to dává smysl, že možnost vytěžit odpady je dar z nebes…že to je jakoby zadarmo!

K výsledkům samotného závodu: Draci EFG se zúčastnili závodů ve třech disciplínách – Dračí biatlon se střelbou z luku, Sprint na 160 metrů v kategorii Open a za úplné tmy ještě Gladiátorských závodů – naše posádka vyhrála všechny jízdy.

Festivalu dračích lodí, který má záštitu České unie sportu (ČUS), se objevil i v reportáži České televize (k vidění zde)

Poslední články

Počet zaměstnanců skupiny Energy financial group stoupl meziročně o 25 %

Počet zaměstnanců skupiny Energy financial group stoupl meziročně o 25 %

Investiční skupina Energy financial group (EFG) meziročně zvýšila počet svých zaměstnanců zhruba o 25 %. Významnému rozšíření došlo především v IT oddělení, což jde ruku v ruce se vzrůstající digitalizací. V důsledku loňského rychlého rozvoje tým skupiny čítá již...