Na odpadky se dá jezdit autem!

9. října 2018

Vsobotu 29. září proběhl ve Znojmě již 11. ročník Festivalu dračích lodí s bojem o titul Neoficiálního mistra světa amatérských posádek dračích lodí. Letos nešlo jen o závody, ale i o poučení o třídění odpadů s důrazem na zbytky jídel, která si návštěvníci festivalu dopřávali. Na této aktivitě jsme se nepodíleli sami, vstříc nám vyšli i partneři festivalu – FCC Znojmo dodala žluté a modré nádoby (popelnice) na plasty a papír, společnost EKO-KOM věnovala dárkové předměty s recyklační tématikou – ty byly rozdány jako výhry v soutěžích školních dětí, EFG Rapotín BPS koupila, polepila a dodala speciální nádoby na gastroodpad a bannery vysvětlující, proč gastroodpad sbíráme a co se s ním stane.

A jsme u výsledku sbírání biologicky rozložitelného odpadu – návštěvníci festivalu vyhodili do gastropopelnic 135 kg zbytků, které jsme odvezli do naší odpadářské bioplynové stanice a vyrobili 119 kWh energie, což je ekvivalent 8,1 kg BioCNG. Podobně jako v jiném článku říjnového newsletteru, i zde můžeme poznamenat, že pokud je vidět, co úklid po sobě přináší, že můžeme odjet autem na to, co vyhodíme, pak si každý, kdo to vidí, uvědomí, že to dává smysl, že možnost vytěžit odpady je dar z nebes…že to je jakoby zadarmo!

K výsledkům samotného závodu: Draci EFG se zúčastnili závodů ve třech disciplínách – Dračí biatlon se střelbou z luku, Sprint na 160 metrů v kategorii Open a za úplné tmy ještě Gladiátorských závodů – naše posádka vyhrála všechny jízdy.

Festivalu dračích lodí, který má záštitu České unie sportu (ČUS), se objevil i v reportáži České televize (k vidění zde)

Poslední články

Investice a strategie EFG do roku 2023

Investice a strategie EFG do roku 2023

Naše společnost má před sebou důležitý rok, který přinese řadu investičních výzev, spuštění nových projektů a obecně vzato se dá očekávat, že i poměrně velké rozšíření portfolia skupiny. Nedávná oslava příchodu roku 2023 je zároveň vhodnou příležitostí k nastínění...

VIDEO: „Českých 100 nejlepších“ a medailonek EFG

VIDEO: „Českých 100 nejlepších“ a medailonek EFG

Pokud nás již nějakou tu chvilku sledujete, jistě si vzpomenete na radostnou zprávu z konce loňského roku, kdy se Energy financial group (EFG) zařadila mezi TOP 100 nejlepších firem České republiky. Prestižní ocenění převzal 2. prosince 2022 zakladatel společnosti Ivo...