Zvyšujeme produkci biometanu o 25 %

7. dubna 2020

V dnešní době relativní nejistoty, v níž nikdo neví přesně, kdy se začne život vracet do normálu, potěší každá dobrá zpráva.

Jednou takovou dobrou zprávou je aktualita z EFG Rapotín BPS: “Zvyšujeme produkci biometanu o čtvrtinu!”. Kolegům zajišťujícím příjem odpadů se s lehkým předstihem před zavedením tvrdých vládních opatření podařilo zprovoznit novou technologii pro zpracování odpadů, kterými jsme se dostatečně předzásobili a které mají pro vývin plynu velmi pozitivní účinek.

Díky loňské instalaci výrobny biometanu v areálu bioplynové stanice v Rapotíně dovedeme energeticky využít všechen bioplyn vyvinutý z biologicky rozložitelného odpadu. Naše výrobna biometanu proto přejde do fáze II. a zvýší svoji produkci o 25 %! Dnes vyrábíme za hodinu 74,4 kg biometanu. To osobnímu autu na CNG stačí k ujetí téměř 2 000 km.

soft na ovládání škatule 1024x768 1

Poslední články

Investice a strategie EFG do roku 2023

Investice a strategie EFG do roku 2023

Naše společnost má před sebou důležitý rok, který přinese řadu investičních výzev, spuštění nových projektů a obecně vzato se dá očekávat, že i poměrně velké rozšíření portfolia skupiny. Nedávná oslava příchodu roku 2023 je zároveň vhodnou příležitostí k nastínění...

VIDEO: „Českých 100 nejlepších“ a medailonek EFG

VIDEO: „Českých 100 nejlepších“ a medailonek EFG

Pokud nás již nějakou tu chvilku sledujete, jistě si vzpomenete na radostnou zprávu z konce loňského roku, kdy se Energy financial group (EFG) zařadila mezi TOP 100 nejlepších firem České republiky. Prestižní ocenění převzal 2. prosince 2022 zakladatel společnosti Ivo...