Zvyšujeme produkci biometanu o 25 %

7. dubna 2020

V dnešní době relativní nejistoty, v níž nikdo neví přesně, kdy se začne život vracet do normálu, potěší každá dobrá zpráva.

Jednou takovou dobrou zprávou je aktualita z EFG Rapotín BPS: “Zvyšujeme produkci biometanu o čtvrtinu!”. Kolegům zajišťujícím příjem odpadů se s lehkým předstihem před zavedením tvrdých vládních opatření podařilo zprovoznit novou technologii pro zpracování odpadů, kterými jsme se dostatečně předzásobili a které mají pro vývin plynu velmi pozitivní účinek.

Díky loňské instalaci výrobny biometanu v areálu bioplynové stanice v Rapotíně dovedeme energeticky využít všechen bioplyn vyvinutý z biologicky rozložitelného odpadu. Naše výrobna biometanu proto přejde do fáze II. a zvýší svoji produkci o 25 %! Dnes vyrábíme za hodinu 74,4 kg biometanu. To osobnímu autu na CNG stačí k ujetí téměř 2 000 km.

Poslední články

David Lundák: Investice do zelené energie je jistota, která nezklame

David Lundák: Investice do zelené energie je jistota, která nezklame

Stoupající ceny energií vedou k úvahám, kde se tento nárůst zastaví, a jestli se dá nějak ovlivnit. Ve chvíli, kdy všechno vypadá nejisté, je minimálně komplikované dávat přesné prognózy, udržitelná energetika by však mohla být jednou z cest, jak hrozící...

Skupina EFG posiluje tým. Finančním ředitelem se stal Roman Lesný

Skupina EFG posiluje tým. Finančním ředitelem se stal Roman Lesný

Tým společnosti Energy financial group, českého lídra v oblasti výroby biometanu, od 1. listopadu posílil Roman Lesný, který nastoupil na pozici finančního ředitele. Lesný se dlouhodobě pohybuje zejména v sektorech dopravy, logistiky a strategického řízení firem,...