Zelené Česko: Podpořte výrobu energie z obnovitelných zdrojů

25. srpna 2020

Soutěž E.ON Energy Globe oceňuje projekty, které pomáhají šetřit přírodu a pomáhá zviditelnit firmy a nápady, které si zaslouží pozornost za svůj inovativní přístup k úsporám energie a ochraně životního prostředí. Jsme velmi hrdí na to, že je mezi finalisty i projekt naší bioplynové stanice v Rapotíně.

12. ročník soutěže E.ON Energy Globe Award ČR, která je často označována také jako udělování „ekologických Oscarů“, má letos pět hlavních kategorií: Firma, Produkt, Obec, Stavba a Vzdělávání. I l tentokrát se přitom odborná porota zaměří na efektivní využívání energií a inovativní metody jejich získávání.

Naše bioplynová stanice EFG Rapotín BPS byla nominována do kategorie Firma za projekt unikátní výroby biometanu z biologicky rozložitelných odpadů. Biometan, neboli tzv. zelený plyn, který zde vyrábíme, jako jediní v ČR dodáváme přímo do distribuční sítě, a testujeme jej také jako biopalivo druhé generace, BioCNG.

Do hlasování o vítězích se zapojí i veřejnost

Vítěze jednotlivých kategorií mohou lidé vybírat na webu soutěže až do konce září 2020 a ze všech hasujících bude vylosováno několik výherců, kteří získají dvouměsíční zápůjčku Škody Citigo iV od Škoda Auto, rodinný let balonem nebo poukázky do Hornbachu.

Vítěze jednotlivých kategorií 12. ročníku soutěže E.ON Energy Globe se dozvíme na slavnostním vyhlášení 24. října 2020, které živě odvysílá ČT1.

Pomozte nám k získání ekologického Oscara.

Hlasujte pro Rapotín!

Poslední články

David Lundák: Investice do zelené energie je jistota, která nezklame

David Lundák: Investice do zelené energie je jistota, která nezklame

Stoupající ceny energií vedou k úvahám, kde se tento nárůst zastaví, a jestli se dá nějak ovlivnit. Ve chvíli, kdy všechno vypadá nejisté, je minimálně komplikované dávat přesné prognózy, udržitelná energetika by však mohla být jednou z cest, jak hrozící...

Skupina EFG posiluje tým. Finančním ředitelem se stal Roman Lesný

Skupina EFG posiluje tým. Finančním ředitelem se stal Roman Lesný

Tým společnosti Energy financial group, českého lídra v oblasti výroby biometanu, od 1. listopadu posílil Roman Lesný, který nastoupil na pozici finančního ředitele. Lesný se dlouhodobě pohybuje zejména v sektorech dopravy, logistiky a strategického řízení firem,...