Zelené Česko: Podpořte výrobu energie z obnovitelných zdrojů

25. srpna 2020

Soutěž E.ON Energy Globe oceňuje projekty, které pomáhají šetřit přírodu a pomáhá zviditelnit firmy a nápady, které si zaslouží pozornost za svůj inovativní přístup k úsporám energie a ochraně životního prostředí. Jsme velmi hrdí na to, že je mezi finalisty i projekt naší bioplynové stanice v Rapotíně.

12. ročník soutěže E.ON Energy Globe Award ČR, která je často označována také jako udělování „ekologických Oscarů“, má letos pět hlavních kategorií: Firma, Produkt, Obec, Stavba a Vzdělávání. I l tentokrát se přitom odborná porota zaměří na efektivní využívání energií a inovativní metody jejich získávání.

Naše bioplynová stanice EFG Rapotín BPS byla nominována do kategorie Firma za projekt unikátní výroby biometanu z biologicky rozložitelných odpadů. Biometan, neboli tzv. zelený plyn, který zde vyrábíme, jako jediní v ČR dodáváme přímo do distribuční sítě, a testujeme jej také jako biopalivo druhé generace, BioCNG.

Do hlasování o vítězích se zapojí i veřejnost

Vítěze jednotlivých kategorií mohou lidé vybírat na webu soutěže až do konce září 2020 a ze všech hasujících bude vylosováno několik výherců, kteří získají dvouměsíční zápůjčku Škody Citigo iV od Škoda Auto, rodinný let balonem nebo poukázky do Hornbachu.

Vítěze jednotlivých kategorií 12. ročníku soutěže E.ON Energy Globe se dozvíme na slavnostním vyhlášení 24. října 2020, které živě odvysílá ČT1.

Pomozte nám k získání ekologického Oscara.

Hlasujte pro Rapotín!

Poslední články

Počet zaměstnanců skupiny Energy financial group stoupl meziročně o 25 %

Počet zaměstnanců skupiny Energy financial group stoupl meziročně o 25 %

Investiční skupina Energy financial group (EFG) meziročně zvýšila počet svých zaměstnanců zhruba o 25 %. Významnému rozšíření došlo především v IT oddělení, což jde ruku v ruce se vzrůstající digitalizací. V důsledku loňského rychlého rozvoje tým skupiny čítá již...