Zelené Česko: Podpořte výrobu energie z obnovitelných zdrojů

25. srpna 2020

Soutěž E.ON Energy Globe oceňuje projekty, které pomáhají šetřit přírodu a pomáhá zviditelnit firmy a nápady, které si zaslouží pozornost za svůj inovativní přístup k úsporám energie a ochraně životního prostředí. Jsme velmi hrdí na to, že je mezi finalisty i projekt naší bioplynové stanice v Rapotíně.

12. ročník soutěže E.ON Energy Globe Award ČR, která je často označována také jako udělování „ekologických Oscarů“, má letos pět hlavních kategorií: Firma, Produkt, Obec, Stavba a Vzdělávání. I l tentokrát se přitom odborná porota zaměří na efektivní využívání energií a inovativní metody jejich získávání.

Naše bioplynová stanice EFG Rapotín BPS byla nominována do kategorie Firma za projekt unikátní výroby biometanu z biologicky rozložitelných odpadů. Biometan, neboli tzv. zelený plyn, který zde vyrábíme, jako jediní v ČR dodáváme přímo do distribuční sítě, a testujeme jej také jako biopalivo druhé generace, BioCNG.

Do hlasování o vítězích se zapojí i veřejnost

Vítěze jednotlivých kategorií mohou lidé vybírat na webu soutěže až do konce září 2020 a ze všech hasujících bude vylosováno několik výherců, kteří získají dvouměsíční zápůjčku Škody Citigo iV od Škoda Auto, rodinný let balonem nebo poukázky do Hornbachu.

Vítěze jednotlivých kategorií 12. ročníku soutěže E.ON Energy Globe se dozvíme na slavnostním vyhlášení 24. října 2020, které živě odvysílá ČT1.

Pomozte nám k získání ekologického Oscara.

Hlasujte pro Rapotín!

Poslední články

Investice a strategie EFG do roku 2023

Investice a strategie EFG do roku 2023

Naše společnost má před sebou důležitý rok, který přinese řadu investičních výzev, spuštění nových projektů a obecně vzato se dá očekávat, že i poměrně velké rozšíření portfolia skupiny. Nedávná oslava příchodu roku 2023 je zároveň vhodnou příležitostí k nastínění...

VIDEO: „Českých 100 nejlepších“ a medailonek EFG

VIDEO: „Českých 100 nejlepších“ a medailonek EFG

Pokud nás již nějakou tu chvilku sledujete, jistě si vzpomenete na radostnou zprávu z konce loňského roku, kdy se Energy financial group (EFG) zařadila mezi TOP 100 nejlepších firem České republiky. Prestižní ocenění převzal 2. prosince 2022 zakladatel společnosti Ivo...