Start projektu EFG Educa

9. července 2019

Na konci školního roku jsme i díky tomu, že byla již uzavřená klasifikace, a tedy doba vhodná pro doplňková témata, začali s pilotní sérií přednášek pro žáky a studenty základních a středních škol. Program EFG Educa je v této své první fázi zaměřený na seznámení posluchačů s recyklací biologicky rozložitelných odpadů.

Na začátku diskuzního dvouhodinového pořadu představujeme problematiku tvorby odpadů, které provázejí existenci každého živého organismu, potažmo lidské společnosti, a přes zopakování účelu bílé, zelené, modré, oranžové a žluté odpadní nádoby na recyklovatelné odpady představíme účel nově rozmisťovaných odpadních nádob: šedé na kovy, a hlavně hnědé na bioodpady pro kompostárny, i speciálních hnědých na gastroodpady.

“Setkáváme se s velikým zájmem, zvláště u starších dětí, když jim řekneme o nevyužívaném potenciálu hlavně gastroodpadů. Nerozumějí tomu, že není více takových zařízení, jakým je ECR Rapotín, resp. odpadová bioplynová stanice, která anaerobní cestou vyrábí elektřinu a teplo a zanedlouho čistý biometan dodávatelný přímo do plynovodu”, říká Ivana Jeníčková, projektová manažerka EFG Educa.

Navazovat budou exkurze v našem rapotínském provozu, o něž mají zájem nejen učitelé a studenti z nedaleké SOŠ Šumperk, ale i ze základní školy v Horní Bříze, kde naše naše vystoupení začala.

Poslední články

Nová brožura představuje cíle EFG do let 2025–2030

Nová brožura představuje cíle EFG do let 2025–2030

Po dalším růstu investiční skupiny nadešel čas také na aktualizované vydání brožury společnosti. Kromě vize a strategie je v ní věnován prostor také cílům na období mezi lety 2025–2030 a novým projektům jako je poskytování služeb výkonové...