Škodovka připravuje ideální hybridní automobil

26. února 2018

Mnoho lidí ohrnuje nos nad elektrickými auty, možná i nad plug-in hybridy, protože je velká otázka, kde a jak se pro ně vyrábí elektřina – jestli náhodou nejde jen o alibismus…ve městě sice nic nespalují, ale někde musí stát elektrárna…v případě ČR, kde je podíl OZE 15 %, to bude uhelná, nebo jaderná. Certifikace pohonných hmot, resp. jejich původu zatím nefunguje. (Pozn.: s ohledem na snesitelnou délku tohoto příspěvku se nepouštím do zkoumání ekologie výroby baterií.)

Škodovka přináší inovativní koncepci hybridního pohonu, která kombinuje čtyřválcový přeplňovaný motor poháněný CNG (stlačený zemní plyn) s elektrickým pohonem, což zaručuje velmi nízkou spotřebu a nízké hodnoty emisí. Pro nás, EFG, to ideálně koresponduje s portfoliem vyráběných energií z obnovitelných zdrojů!

Poslední články

Nová brožura představuje cíle EFG do let 2025–2030

Nová brožura představuje cíle EFG do let 2025–2030

Po dalším růstu investiční skupiny nadešel čas také na aktualizované vydání brožury společnosti. Kromě vize a strategie je v ní věnován prostor také cílům na období mezi lety 2025–2030 a novým projektům jako je poskytování služeb výkonové...