Škodovka připravuje ideální hybridní automobil

26. února 2018

Mnoho lidí ohrnuje nos nad elektrickými auty, možná i nad plug-in hybridy, protože je velká otázka, kde a jak se pro ně vyrábí elektřina – jestli náhodou nejde jen o alibismus…ve městě sice nic nespalují, ale někde musí stát elektrárna…v případě ČR, kde je podíl OZE 15 %, to bude uhelná, nebo jaderná. Certifikace pohonných hmot, resp. jejich původu zatím nefunguje. (Pozn.: s ohledem na snesitelnou délku tohoto příspěvku se nepouštím do zkoumání ekologie výroby baterií.)

Škodovka přináší inovativní koncepci hybridního pohonu, která kombinuje čtyřválcový přeplňovaný motor poháněný CNG (stlačený zemní plyn) s elektrickým pohonem, což zaručuje velmi nízkou spotřebu a nízké hodnoty emisí. Pro nás, EFG, to ideálně koresponduje s portfoliem vyráběných energií z obnovitelných zdrojů!

EFG skoda vision x 90

Poslední články

Počet zaměstnanců skupiny Energy financial group stoupl meziročně o 25 %

Počet zaměstnanců skupiny Energy financial group stoupl meziročně o 25 %

Investiční skupina Energy financial group (EFG) meziročně zvýšila počet svých zaměstnanců zhruba o 25 %. Významnému rozšíření došlo především v IT oddělení, což jde ruku v ruce se vzrůstající digitalizací. V důsledku loňského rychlého rozvoje tým skupiny čítá již...