Renesanční večer a energie odpadů

6. září 2018

Každý rok se jeden večer v červenci čas vrací o pět set let zpět – Velkolosinský zámek ožívá  renesancí. Společnost IS environment SE, člen skupiny EFG, již podruhé sponzorovala uskutečnění jedinečného večera. Renesanční hostina a dobové kostýmy byly jeho jasným vrcholem.

Zajímavostí je, že Velké Losiny patřívaly Žerotínům, Karel starší ze Žerotína byl světskou hlavou Jednoty bratrské na Moravě a podporovatelem Jana Amose Komenského při studiích v cizině i při hledání azylu v době pobělohorské.

Velké Losiny jsou dva kilometry od Rapotína, kam do naší BPS putovaly zbytky pokrmů z hostiny. Z 60 kg zbytků se vyrobilo 9 metrů krychlových bioplynu, resp. 4 m³ biometanu, tedy 2,8 kg BioCNG, což by stačilo k ujetí 35 cest tam, či zpět. Stále nám to zní fantasticky, že odpadky mají takou energii – mimo odpadářskou BPS by ale shnily bez užitku, a navíc by uniklý metan poškozoval ozónovou vrstvu.

Poslední články

Nová brožura představuje cíle EFG do let 2025–2030

Nová brožura představuje cíle EFG do let 2025–2030

Po dalším růstu investiční skupiny nadešel čas také na aktualizované vydání brožury společnosti. Kromě vize a strategie je v ní věnován prostor také cílům na období mezi lety 2025–2030 a novým projektům jako je poskytování služeb výkonové...