Renesanční večer a energie odpadů

6. září 2018

Každý rok se jeden večer v červenci čas vrací o pět set let zpět – Velkolosinský zámek ožívá  renesancí. Společnost IS environment SE, člen skupiny EFG, již podruhé sponzorovala uskutečnění jedinečného večera. Renesanční hostina a dobové kostýmy byly jeho jasným vrcholem.

Zajímavostí je, že Velké Losiny patřívaly Žerotínům, Karel starší ze Žerotína byl světskou hlavou Jednoty bratrské na Moravě a podporovatelem Jana Amose Komenského při studiích v cizině i při hledání azylu v době pobělohorské.

Velké Losiny jsou dva kilometry od Rapotína, kam do naší BPS putovaly zbytky pokrmů z hostiny. Z 60 kg zbytků se vyrobilo 9 metrů krychlových bioplynu, resp. 4 m³ biometanu, tedy 2,8 kg BioCNG, což by stačilo k ujetí 35 cest tam, či zpět. Stále nám to zní fantasticky, že odpadky mají takou energii – mimo odpadářskou BPS by ale shnily bez užitku, a navíc by uniklý metan poškozoval ozónovou vrstvu.

EFG renesancni vecer

Poslední články

Investice a strategie EFG do roku 2023

Investice a strategie EFG do roku 2023

Naše společnost má před sebou důležitý rok, který přinese řadu investičních výzev, spuštění nových projektů a obecně vzato se dá očekávat, že i poměrně velké rozšíření portfolia skupiny. Nedávná oslava příchodu roku 2023 je zároveň vhodnou příležitostí k nastínění...

VIDEO: „Českých 100 nejlepších“ a medailonek EFG

VIDEO: „Českých 100 nejlepších“ a medailonek EFG

Pokud nás již nějakou tu chvilku sledujete, jistě si vzpomenete na radostnou zprávu z konce loňského roku, kdy se Energy financial group (EFG) zařadila mezi TOP 100 nejlepších firem České republiky. Prestižní ocenění převzal 2. prosince 2022 zakladatel společnosti Ivo...