Přihláška do inspirativní soutěže

5. března 2020

Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo 4. ročník soutěže Přeměna odpadů na zdroje, do níž se přihlásíme s prvním funkčním projektem výroby biometanu z biologicky rozložitelného odpadu a vtláčení biometanu do plynárenské distribuční soustavy.

Výroba elektrické a tepelné energie z biomasy i biologicky rozložitelných odpadů zvládá v česku mnoho společností, ale výroba biometanu i jeho potenciál pro ukládání energie má větší přesah.

Pro skupinu Energy financial group jde o druhý krok z mnoha na cestě využít dostupné technologie, či se podílet na vývoji nových, které ani ve světě nejsou běžné. Jde o využití odpadního oxidu uhličitého k výrobě biometanu a uložení zelené elektrické energie do vodíku. O postupu tohoto projektu vás budeme informovat.

Více info ZDE.

Poslední články

David Lundák: Investice do zelené energie je jistota, která nezklame

David Lundák: Investice do zelené energie je jistota, která nezklame

Stoupající ceny energií vedou k úvahám, kde se tento nárůst zastaví, a jestli se dá nějak ovlivnit. Ve chvíli, kdy všechno vypadá nejisté, je minimálně komplikované dávat přesné prognózy, udržitelná energetika by však mohla být jednou z cest, jak hrozící...

Skupina EFG posiluje tým. Finančním ředitelem se stal Roman Lesný

Skupina EFG posiluje tým. Finančním ředitelem se stal Roman Lesný

Tým společnosti Energy financial group, českého lídra v oblasti výroby biometanu, od 1. listopadu posílil Roman Lesný, který nastoupil na pozici finančního ředitele. Lesný se dlouhodobě pohybuje zejména v sektorech dopravy, logistiky a strategického řízení firem,...