Přihláška do inspirativní soutěže

5. března 2020

Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo 4. ročník soutěže Přeměna odpadů na zdroje, do níž se přihlásíme s prvním funkčním projektem výroby biometanu z biologicky rozložitelného odpadu a vtláčení biometanu do plynárenské distribuční soustavy.

Výroba elektrické a tepelné energie z biomasy i biologicky rozložitelných odpadů zvládá v česku mnoho společností, ale výroba biometanu i jeho potenciál pro ukládání energie má větší přesah.

Pro skupinu Energy financial group jde o druhý krok z mnoha na cestě využít dostupné technologie, či se podílet na vývoji nových, které ani ve světě nejsou běžné. Jde o využití odpadního oxidu uhličitého k výrobě biometanu a uložení zelené elektrické energie do vodíku. O postupu tohoto projektu vás budeme informovat.

Více info ZDE.

Přeměna odpadů na zdroje

Poslední články

Biometan jako nezbytná součást programu ČR a cílů EU

Biometan jako nezbytná součást programu ČR a cílů EU

Evropská komise oznámila jako součást svého plánu REPowerEU cíl vyrábět do roku 2030 v rámci EU 35 mld. m3 obnovitelné varianty biometanu. V cestě obnovitelné varianty zemního plynu se dá tato událost považovat za historický krok vpřed. Pokud ale chceme navrhované...