Přihláška do inspirativní soutěže

5. března 2020

Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo 4. ročník soutěže Přeměna odpadů na zdroje, do níž se přihlásíme s prvním funkčním projektem výroby biometanu z biologicky rozložitelného odpadu a vtláčení biometanu do plynárenské distribuční soustavy.

Výroba elektrické a tepelné energie z biomasy i biologicky rozložitelných odpadů zvládá v česku mnoho společností, ale výroba biometanu i jeho potenciál pro ukládání energie má větší přesah.

Pro skupinu Energy financial group jde o druhý krok z mnoha na cestě využít dostupné technologie, či se podílet na vývoji nových, které ani ve světě nejsou běžné. Jde o využití odpadního oxidu uhličitého k výrobě biometanu a uložení zelené elektrické energie do vodíku. O postupu tohoto projektu vás budeme informovat.

Více info ZDE.

Přeměna odpadů na zdroje

Poslední články

Investice a strategie EFG do roku 2023

Investice a strategie EFG do roku 2023

Naše společnost má před sebou důležitý rok, který přinese řadu investičních výzev, spuštění nových projektů a obecně vzato se dá očekávat, že i poměrně velké rozšíření portfolia skupiny. Nedávná oslava příchodu roku 2023 je zároveň vhodnou příležitostí k nastínění...

VIDEO: „Českých 100 nejlepších“ a medailonek EFG

VIDEO: „Českých 100 nejlepších“ a medailonek EFG

Pokud nás již nějakou tu chvilku sledujete, jistě si vzpomenete na radostnou zprávu z konce loňského roku, kdy se Energy financial group (EFG) zařadila mezi TOP 100 nejlepších firem České republiky. Prestižní ocenění převzal 2. prosince 2022 zakladatel společnosti Ivo...