Kalendář akcí: Na jakých konferencích se potkáme v roce 2022?

6. května 2022

Tak jako minulý rok se naše společnost zúčastní řady oborových seminářů, konferencí a dalších společenských setkání. A protože sezóna těchto akcí právě začíná, posíláme Vám touto cestou jménem celé skupiny Energy financial group a.s. kalendář těchto událostí a zároveň pozvánku k případné účasti.

Obnoviteľné zdroje energie 2022

15. 5. – 17. 5.  / Nový Smokovec, Slovensko

Jubilejní 20. ročník na téma „snižování emisí skleníkových plynů“ oslovuje zejména výrobce zařízení obnovitelných zdrojů a odborníky v oblasti energetické certifikace, ale také zástupce státní správy, vědy a výzkumu v sektoru OZE. Na konferenci ve Vysokých Tatrách se můžete potkat s částí našeho týmu včetně technického ředitele skupiny EFG Pavla Bureše.

Bioplyn a legislativa

24. 5. / Praha

Tradiční jarní konference Českého sdružení pro biomasu, z.s., věnovaná tématům z oblasti bioplynu, biometanu a bioodpadu. Tato konference bude letos přenášena i online a je určená zejména pro členy asociace CZ Biom. I zde se přitom můžete potkat s částí odborného týmu skupiny EFG.

21. investiční energetický kongres ČR

24. 5. / Praha

21. energetický kongres ČR
21. energetický kongres ČR

Význam energetické bezpečnosti opět roste. Green Deal, postupná dekarbonizace, přechod na obnovitelné zdroje, to vše znamená nejen ochranu klimatu, ale především budoucí příslib nezávislosti Evropy na nestabilním importu. Jak ruský útok na Ukrajinu mění investice do energetiky? Na konferenci se za skupinu EFG můžete potkat s ředitelem finanční distribuce i výkonným ředitelem skupiny.

Klášterní hudební slavnosti

30. 5. – 30. 9.  / Morava

Mimo tradičních oborových akcí již tradičně sponzorujeme také sérii koncertů vážné hudby v městech a obcích na Moravě, respektive v regionech našich energetických zařízení. Zástupci těchto našich provozoven, zejména provozu EFG Rapotín BPS, se zde každoročně setkávají také s představiteli samosprávných celků, s nimiž spolupracují.

Odpady a obce

8. 6. – 9. 6. Hradec Králové

Tato konference je jedinečnou příležitostí pro setkání s kolegy a odborníky z odpadového hospodářství, tj. sektoru, který považujeme za jeden z pilířů našeho podnikání. Na konferenci vystoupíme za náš úspěšný projekt „Třídím gastro“. Díky této službě již více než rok pomáháme producentům odpadu včetně obcí s jeho recyklací a ekologickým zpracováním v našich provozovnách.

World BiogasExpo 2022

15. 6.–16. 6. / Birmingham, Velká Británie

Biogas World Expo 2022
Biogas World Expo 2022

Agentura IEA předpovídá, že celosvětové investice do biometanu budou do roku 2040 stabilně růst na 30 miliard dolarů ročně. Povinný separovaný sběr potravinového odpadu jakožto zdroje začne fungovat po celé Evropě v roce 2023. Co dalšího je potřeba pro navýšení produkce biometanu a jaká je evropská strategie průmyslové dekarbonizace v rámci výroby bioplynu? Největší oborovou konferenci v Evropě navštíví také top management naší společnosti.

Enviromanagement

10.–4. 10. / Štrbské Pleso, Slovensko

Hlavním tématem již 12. ročníku mezinárodní odborné konference budou výzvy pro odpadové hospodářství a recyklace se zaměřením na cíle, záměry a omezení v této oblasti. Diskutovat se budou také nejnovější technologie v oblasti odpadového hospodářství a energetického zhodnocování odpadů, přičemž tuto oblast bude na akci prezentovat také vedení skupiny EFG.

Colors of finance

12. 10., Ostrava

Colors of Finance, EFG
Colors of Finance, EFG

Konference patří mezi největší finanční networkingové akce v Česku a je platformou pro mezioborovou debatu na poli posouvání potenciálu investičního trhu. V rámci doprovodného veletrhu své nejnovější produkty a služby představí na 60 vystavovatelů, přičemž své investiční nástroje zde představí také naše společnost a její obchodní oddělení.

Konference Předcházení vzniku odpadů

25. 10., Praha

Na každoroční odpadové konferenci se potkáváme se zástupci klíčových resortů a organizací (MŽP, MPO, KÚ, kontrolní orgány apod.), představiteli obcí i firem. Letošní ročník, kde budeme prezentovat naší službu „Třídím gastro“, bude zaměřen také problematiku bioodpadů, které jsou klíčové pro dosažení evropských cílů odpadového hospodářství.

V případě dalších informací se nám prosím ozvěte skrze sekci Kontakty. Veškeré oborové akce (nejen ty, kterých se účastní skupina EFG) můžete sledovat také v našem kalendáři portálu ESG investice.

Poslední články

Nová brožura představuje cíle EFG do let 2025–2030

Nová brožura představuje cíle EFG do let 2025–2030

Po dalším růstu investiční skupiny nadešel čas také na aktualizované vydání brožury společnosti. Kromě vize a strategie je v ní věnován prostor také cílům na období mezi lety 2025–2030 a novým projektům jako je poskytování služeb výkonové...