Kdo nechce, aby se efektivně třídil odpad?

4. dubna 2018

Český rozhlas si všímá toho, co je lidem v recyklaci odpadů známé už dlouhou dobu – podporují se projekty, v zahraničí již vyzkoušené se zjištěním, že jejich ekonomická rentabilita je sporná a ekologická zátěž alarmující – známe Hundertwasserovu spalovnu v srdci Vídně…ale kdo ví, že odpady ke spálení se do ní vozí až z Itálie?

I v ČR se zdá, že by mohla být dána přednost spalování téměř všeho, přestože i žáci základní školy ze zkušenosti vědí, jak těžké je spálit vodu…asi jste také někdy pálili větve a listí, proto víte, že mokré špatně hoří, spíš nehoří.

Biologicky rozložitelný odpad (BRO) obsahuje až 85 % vlhkosti – je tedy nesmyslné takový materiál spalovat, lepší je způsob, při němž se obsažené vody využije – anaerobní fermentace.

ECR Rapotín je ukázkou správné praxe a naší snahou je získat pozornost hlavně těch, kterých se český zákaz skládkování od roku 2024 týká – měst, obcí, samospráv, lidí, kterým jsou vzdálené lobbystické hrátky mocných, a kterým jde u udržitelnou úroveň života.

Poslední články

Nová brožura představuje cíle EFG do let 2025–2030

Nová brožura představuje cíle EFG do let 2025–2030

Po dalším růstu investiční skupiny nadešel čas také na aktualizované vydání brožury společnosti. Kromě vize a strategie je v ní věnován prostor také cílům na období mezi lety 2025–2030 a novým projektům jako je poskytování služeb výkonové...