Cirkulární ekonomika a EFG

12. února 2018

Na začátku března se uskuteční konference Odpad zdrojem se zaměřením na obce a města – na otázky nakládání s odpadem a jeho využití a likvidaci. Právě města a obce s vlastním svozem odpadu, které také vlastní koncové zařízení pro energetické využití odpadu, jsou typickým příkladem cirkulární ekonomiky, kdy se sčítá úspora za likvidaci odpadů a ekonomický profit v podobě levnějších energií pro město.

Cirkulární ekonomika je přístup nejvíce připomínaný ve Skandinávii. Jeho pravidla jsou logicky přístupná všem, kdo si připustí přemýšlet o otázce, co se děje s odpadem, který každý z nás produkuje nebo který je produkován, a v jaké míře, abychom si kopili, co potřebujeme nebo chceme.

Konferenci již třetím rokem pořádá Institut cirkulární ekonomiky (INCIEN).

Úlohou EFG je být nejen nositelem know-how a dodavatelem technologie jednotlivým municipalitám, ale také finančním garantem těchto projektů.

EFG odpad zdrojem

Poslední články

Zahajujeme podzimní konferenční sezónu! Kde se letos potkáme?

Zahajujeme podzimní konferenční sezónu! Kde se letos potkáme?

Tak jako minulý rok se naše společnost zúčastní řady oborových konferencí a dalších společenských setkání. A protože první z eventů podzimní sezóny se kvapem blíží, zde je výběr nejdůležitějších nadcházejících událostí, a zároveň pozvánka k případné účasti....