Cirkulární ekonomika a EFG

12. února 2018

Na začátku března se uskuteční konference Odpad zdrojem se zaměřením na obce a města – na otázky nakládání s odpadem a jeho využití a likvidaci. Právě města a obce s vlastním svozem odpadu, které také vlastní koncové zařízení pro energetické využití odpadu, jsou typickým příkladem cirkulární ekonomiky, kdy se sčítá úspora za likvidaci odpadů a ekonomický profit v podobě levnějších energií pro město.

Cirkulární ekonomika je přístup nejvíce připomínaný ve Skandinávii. Jeho pravidla jsou logicky přístupná všem, kdo si připustí přemýšlet o otázce, co se děje s odpadem, který každý z nás produkuje nebo který je produkován, a v jaké míře, abychom si kopili, co potřebujeme nebo chceme.

Konferenci již třetím rokem pořádá Institut cirkulární ekonomiky (INCIEN).

Úlohou EFG je být nejen nositelem know-how a dodavatelem technologie jednotlivým municipalitám, ale také finančním garantem těchto projektů.

Poslední články

David Lundák: Investice do zelené energie je jistota, která nezklame

David Lundák: Investice do zelené energie je jistota, která nezklame

Stoupající ceny energií vedou k úvahám, kde se tento nárůst zastaví, a jestli se dá nějak ovlivnit. Ve chvíli, kdy všechno vypadá nejisté, je minimálně komplikované dávat přesné prognózy, udržitelná energetika by však mohla být jednou z cest, jak hrozící...

Skupina EFG posiluje tým. Finančním ředitelem se stal Roman Lesný

Skupina EFG posiluje tým. Finančním ředitelem se stal Roman Lesný

Tým společnosti Energy financial group, českého lídra v oblasti výroby biometanu, od 1. listopadu posílil Roman Lesný, který nastoupil na pozici finančního ředitele. Lesný se dlouhodobě pohybuje zejména v sektorech dopravy, logistiky a strategického řízení firem,...