Skupina EFG posiluje tým. Finančním ředitelem se stal Roman Lesný

12. listopadu 2021

Tým společnosti Energy financial group, českého lídra v oblasti výroby biometanu, od 1. listopadu posílil Roman Lesný, který nastoupil na pozici finančního ředitele. Lesný se dlouhodobě pohybuje zejména v sektorech dopravy, logistiky a strategického řízení firem, působil na mnoha manažerských postech v ČR a USA nebo jako poradce ministra dopravy. V EFG bude mít na starosti finanční strategii.

Roman Lesný (54) přichází do společnosti Energy financial group a.s. zejména s cílem posunout ji do vyšší korporátní úrovně, aby byla připravena na další rozvoj a na strategické spojení s významnými hráči na trhu. Hlavním úkolem Lesného bude tvorba finanční a investiční strategie skupiny, včetně emise zelených dluhopisů, která bude v souladu s probíhající zásadní transformací evropského energetického sektoru. Součástí této strategie bude zároveň úspěšné zavedení nefinančního reportingu (CSRD), který nově ukládá Evropská unie vybraným účastníkům finančního trhu, respektive firmám, bankám a investorům.

 

Lesný v minulosti působil na postu generálního ředitele Škoda Transportation, podílel se na restrukturalizaci aerolinií ČSA a také na záchraně letecké společnosti Smartwings. „V oblastech transportně-energetických systémů, ochraně životního prostředí a investic se pohybuji již mnoho let, proto mě těší, že budu moci získané zkušenosti naplno využít. Projekty skupiny EFG mi dávají velký smysl, obdivuju její konzistentní vizi a dlouhodobou strategii a jsem velmi rád, že i já se mohu stát její součástí,“ podotýká ke svému nástupu Roman Lesný.

 

Skupina EFG se dlouhodobě zaměřuje na energetické využití biologicky rozložitelného odpadu a za několik let působení si v této oblasti vybudovala silnou pozici lídra na českém trhu. Pro její udržení i další rozvoj je nutná významná posila našeho týmu, proto jsem rád, že u nás mohu přivítat Romana Lesného, který pomůže s vytvářením dlouhodobé finanční a investiční strategie a pomůže transformovat EFG ve významného hráče mezinárodní úrovně,“ podotýká k nástupu nového finančního ředitele Tomáš Voltr, místopředseda představenstva EFG.

 

Lesný vystudoval strojní fakultu ČVUT a získal titul MBA z financí na University of Pittsburgh. Mluví anglicky a rusky, začal také se studiem němčiny a hebrejštiny. Mimo jiné se věnuje nakladatelské činnosti a aktivně se podílí na produkci Festivalu izraelského filmu. Mezi nejznámější publikace, které vydal, patří knihy Start-Up Nation a Budiž voda.

roman-lesny-1

Poslední články

GREEN DEAL: O kolik musí Česko ještě zezelenat?

Novou vládu čeká v blízké budoucnosti mnoho výzev. Jednou z nich bezpochyby bude plnění závazků, které pro Česko vyplývají z takzvaného Green Dealu. Česká republika v čele s minulou vládou dlouho před touto realitou zavírala oči a na plnění cílů zelené dohody se...